Uzay ve Astronomi Konsepti

Bir okul binasından çok uzay üssünü andıran Uay ve Astronomi konseptli okullarımız; sanatsal, sportif, kültürel ve akademik konularda yetkin imkanlara sahip

Doğa Koleji ilk olarak Ataşehir Doğa Koleji'nde hayata geçirdiği Uzay ve Astronomi konseptini yeni kampüsleriyle paylaşıyor. Öğrencilerine bir uzay macerası yaşatacak olan konseptte; uzay yolu ve uzay kütüphanesi, uzay mekiği, planetaryum, dijital kütüphane, simülasyon odası, uzay cafe, mucitler atölyesi, uzay sınıfı, uzay müzesi, uzay gözlem kulesi mevcut.

Uzay Konseptli eğitimin en önemli özelliği çocuklardaki merak ve keşfetme duygusunu geliştirmek. Doğa Koleji teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak geliştirdiği bu konseptle öğrencilerine uzayın sınırlarını hem akademik hem de keyifli yanıyla keşfetme olanağı tanıyor. Dünya standartlarında bir eğitim anlayışına sahip olan Doğa Koleji öğrencileri; Dijital ve Uzay Kütüphanesi, Uzay Gözlem Evi ve Planetaryum gibi bölümler ve NASA ile yapılan ortak projelerle uzayın akademik tarafını öğrenebilecek, uzayla ilgili merak ettiklerini özel bölümde bulunan model uzay gemisi, UFO ve özel dizayn edilmiş masa ve film karakterlerinin örneklemeleriyle de uzayın keyifli yönünü keşfedebilecekler.